Do kupienia już teraz!

Wprowadzenie

Kto jest najlepszy? Takie proste pytanie, a jednak trudno znaleźć na nie odpowiedź. Zwłaszcza w sportach motorowych – w przypadku tej dyscypliny zadanie to jest praktycznie niewykonalne.

Powyższe pytanie stale zadają sobie miliony fanów na całym świecie, wypełniając trybuny po brzegi, oglądając transmisje z kolejnych wyścigów, śledząc losy kierowców i kupując gadżety promocyjne.

Przy tak wielu seriach wyścigowych, stworzonych z myślą o różnych gustach, możemy jedynie spekulować, kto jako pierwszy przekroczy linię mety lub wygra dany sezon. Nie sposób jednak stwierdzić, który kierowca jest najlepszy.

Jak porównać ze sobą zawodników, którzy startują na bolidach z tymi, którzy specjalizują się w drifcie? Czy zwycięstwo na torze jest ważniejsze od wygranej w wyścigu ulicznym lub w zawodach organizowanych na szosie?

Czy na to pytanie w ogóle da się odpowiedzieć?

Jasne! Organizowano już przecież imprezy, w których uczestniczyli kierowcy z różnych dyscyplin. Jeśli jednak stawką byłoby zdobycie tytułu najlepszego kierowcy na świecie, który z zawodników zdołałby udowodnić, że na niego zasługuje?

Kto byłby najlepszy? To pytanie pozostawało bez odpowiedzi.

Aż do teraz…

Inwestor

„Nazywam się Patrick Callahan. Zajmuję się tworzeniem. Inwestuję w ludzi, pomysły i marzenia.

Zdołałem nieźle namieszać w niejednej branży, a także stałem się bogaczem i zapewniłem sławę wielu ludziom. Wiem, czym jest sukces, i znam smak porażki. Mentalność kierowcy wyścigowego jest taka sama jak przedsiębiorcy.

Nie uznawaj kompromisów, bo stawki są wysokie.

Mam pewną wizję. Seria imprez sportowych, którą zamierzam stworzyć, to coś więcej niż tylko wyścigi. Chcę wprowadzić kilka urozmaiceń. Nikt jeszcze nie zmienił świata, nie podejmując ryzyka.

Mnie marzy się coś wyjątkowego. Chcę zebrać najlepszych kierowców z klubów na całym świecie. Gdy zawodnicy startujący w różnych dyscyplinach staną obok siebie na starcie, wygrają ci, którzy potrafią się dostosować.

Sam wybiorę kluby, z którymi chciałbym pracować, i kierowców, którym dam szansę… Muszę wiedzieć, czy są gotowi na wszystko, co dla nich przygotowałem.

Pragnienie zwycięstwa muszą mieć we krwi.

Będę w nich inwestował – a przy każdej inwestycji spodziewam się zwrotu.“

Postęp

Gotów dołączyć do najlepszych w GRID 2?

Jeśli tak, to pora wziąć udział w nowej serii zawodów, w ramach których spotkają się kierowcy z całego świata.

W centrum znajdujesz się ty. Przyjmujesz zaproszenie od Patricka Callahana, organizatora imprezy oferującego ci szansę zrobienia kariery jako gwiazda ligi oraz zdobycia całej rzeszy fanów.

Już pierwszy wyścig – stanowiący zaledwie jeden spośród całej serii agresywnych, zażartych starć przeciwko realistycznej SI – pozwoli ci doświadczyć wyjątkowych emocji.

Wykaż się, biorąc udział w różnorodnych dyscyplinach – od spektakularnych zawodów w drifcie, po dramatyczne wyścigi z punktu do punktu oraz na klasycznych torach lub niepowtarzalnych miejskich trasach. Wszystko to śledzone przez kamery telewizyjne i tysiące fanów.

Wybierz zawody, w których chcesz uczestniczyć. Zżyj się ze swoim autem i ulepszaj je bądź wybierz nowe z pokaźnej kolekcji, która powiększa się w miarę, jak pniesz się na szczyt świata sportów motorowych.

W GRID 2 ścigasz się, jak chcesz.

Wyścig

Bądź szybki, pierwszy i sławny – zostań mistrzem nowej dyscypliny sportów motorowych.

Zasiądź za kierownicą najwspanialszych wyrobów przemysłu motoryzacyjnego i weź udział w szaleńczych, pełnych emocji wyścigach rozgrywanych na autentycznych torach, ulicach sławnych miast i zdradzieckich górskich drogach.

Stań się mistrzem nowej, globalnej serii wyścigów, na którą składa się wiele różnorodnych dyscyplin. Od Paryża po Chicago, od wybrzeża Kalifornii po tor Yas Marina – każdy z tych spektakularnych wyścigów wygląda jak żywy dzięki zachwycającej grafice, realistycznym modelom uszkodzeń i zaawansowanej SI.

Poczuj moc każdego z przepięknie odtworzonych samochodów dzięki nowemu systemowi symulacji zachowań auta TrueFeel™ i wyrusz na podbój dynamicznie zmieniających się tras wykorzystujących technologię LiveRoutes™, na bieżąco wytyczającego drogę. Dzięki temu gracz może wielokrotnie startować na tych samych trasach, a każda z nich stanowić będzie prawdziwe wyzwanie.

Dzięki całkowicie odrębnemu trybowi gry wieloosobowej, wykorzystującemu pełną integrację z witryną RaceNet – serwisem społecznościowym Codemasters, rejestrującym ukończone wyścigi, zdobyte nagrody i postępy rywali – GRID 2 ustala nowe standardy rozgrywki sieciowej.

GRID 2 – wyścig powraca.

Amerykańskie wyścigi

„Chcę, by nowa seria zwróciła na siebie uwagę całego świata, dlatego pierwsze zawody odbędą się w moich ojczystych Stanach. To kraj o największym na świecie rynku sportowym. Jego mieszkańców cechuje bezgraniczna miłość do samochodów, a także do zwycięzców. Ameryka uwielbia gwiazdy.

Powstało tu wiele klubów wyścigowych, które jak magnes przyciągają kierowców z aspiracjami. Niektórzy specjalizują się w konkretnych dyscyplinach, inni są z kolei przekonani, że dadzą radę każdemu.

Jak to w sportach motorowych bywa, każdy klub działa odrębnie od pozostałych. Brak jest jakichkolwiek ogólnych zawodów. Chcę to zmienić. Twoim zadaniem jest wzbudzić podziw rywali. Masz ich pokonać i skłonić do współpracy.

Kluby to jednak nie wszystko; ważny jest także sam kraj. Benzyna płynie Amerykanom w żyłach, a tutejsze miasta – choćby takie Chicago – doskonale prezentują się w obiektywie kamery. Wyścigi, które tu zorganizuję, pobiją wszelkie rekordy oglądalności.

Nie zapominajmy o wybrzeżu Kalifornii, wzdłuż którego ciągną się mile asfaltu. Ten region aż się prosi, by uczynić z niego raj dla kierowców wyścigowych. W Ameryce nietrudno będzie o kierowców, plenery i publiczność, dlatego tu właśnie zaczniemy.

Potem przyjdzie kolej na resztę świata”.

Europejskie wyścigi

„Uwielbiam Europę. To kontynent o unikalnych tradycjach wyścigowych, sięgających początków sportów motorowych. Właśnie dlatego postanowiłem zaproponować miejscowym kierowcom i zespołom udział w World Series Racing.

Europa to coś więcej niż tylko kopalnia talentów, choć to także jedna z zalet tego kontynentu. Tutejsi kierowcy mają zupełnie odmienne podejście do wyścigów.

Dobrym przykładem są zawody w Eliminacji – to bezwzględna rywalizacja.

Kierowcy, którzy jednego po drugim pokonali rywali stojących im na drodze do finału, mogą stracić wszystko w w jednej chwili – wystarczy tylko, że w nieodpowiednim momencie znajdą się na końcu stawki.

Członkowie klubu Eliminación nie popełniają błędów… właśnie na nich mi zależy.

Tacy jak oni pragnienie zwycięstwa mają we krwi. Auta klasy turystycznej i jazda obliczona na przyczepność są tu niezwykle popularne. Kierowcy startujący na torach to zawodowcy, dla których występy przy trybunach pełnych widzów to nic nowego. Zespoły takie jak Euro Rand są mi potrzebne, by moja liga zyskała uznanie w oczach starej szkoły sportów motorowych.

Jest jeszcze DiviZéro.

Członkowie tego klubu mierzą się z czasem na otwartych trasach – nazywamy to Jazdą na Czas. Kierowcy ci mają zupełnie inne priorytety – dla nich świat poza autem i asfaltem przestaje istnieć.

World Series Racing odniesie sukces, jeśli uda nam się pozyskać najlepszych. Nie chodzi o to, by udowodnić, który styl jazdy jest najlepszy. Najważniejsi są kierowcy, nie dyscypliny. Potrzebni mi tacy, którzy gotowi są zrobić wszystko, byle tylko zdobyć wygraną”.

Tryb wieloosobowy

Dzięki serwisowi RaceNet - sieciowej usłudze stworzonej z myślą o grach wyścigowych firmy Codemasters, śledzącej twoje wyścigi, rywali i nagrody - zanurzysz się w nowy, niepowtarzalny świat zawodów w trybie wieloosobowym.

Wyścigi na dwóch graczy w trybie podzielonego ekranu oraz zawody w szerokiej gamie dyscyplin przeznaczone dla 12 graczy to dopiero początek. W ramach całkowicie odrębnej kampanii trybu wieloosobowego możesz powiększać grono swych fanów, zdobywając PD i odblokowując dodatkowe auta oraz ulepszenia z każdym wyścigiem.

Integracja GRID 2 z serwisem RaceNet oznacza, że zawsze czekają cię nowe zadania takie jak udział w dziewięciu unikalnych, cotygodniowych wyzwaniach globalnych lub rywalizacja z przeciwnikami.

GRID 2 inteligentnie wyszukuje dla ciebie nowych graczy, bazując na twoim stylu gry. Możesz także wybrać rywali niestandardowych, biorąc pod uwagę rodzaj zawodów i lokacje, a także kontynuować zawody niezależnie od obecności twoich rywali w sieci.

Edytuj swoje auto, by lepiej zaznaczyć swą obecność w sieci, odbieraj fanów innym rywalom podczas wyścigów z gwarancją fair-play dzięki nowym technikom chroniącym graczy przed nieczystymi zagrywkami.

Dzięki serwisowi RaceNet możesz rejestrować swoje wyzwania, rywali i postępy w grze GRID 2, nawet jeśli nie uczestniczysz w grze za pośrednictwem swojego komputera, tabletu lub urządzenia mobilnego dzięki dostępnym już wkrótce specjalnym aplikacjom.

Tryb wieloosobowy GRID 2 - więcej głębi, więcej wyzwań, więcej radości.

Azjatyckie wyścigi

„Azja to kluczowy rynek w World Series Racing, gdzie znaleźć można szeroką gamę utalentowanych kierowców i dużą publiczność. Szukam najlepszych i idealnym miejscem na rozpoczęcie tej misji jest Dubaj. Ulice pachną tutaj kultem wyścigów, a na miejscu znajduje się pewien klub, który znany jest ze swojej dbałości o biznes sportów motorowych.

Ten klub to Dubai VIP. Znajdziemy tu pionierów wyścigów z punktami kontrolnymi, których piękno tkwi w prostocie - wystarczy w wyznaczonym czasie dotrzeć do punktu kontrolnego. Tego typu zawody stają się coraz popularniejsze na terenie całej Azji, a wraz z nimi rośnie też popularność klubu Dubai VIP. Moim zadaniem jest wypromować i jedno, i drugie na całym świecie.

Patrząc dalej na wschód, wzrok kieruję ku Kowloon Dragons. Ich niezwykły refleks i precyzja jazdy z dużą prędkością są najważniejsze w zmaganiach w Touge - wyścigach na wąskich, górskich drogach, w których zabroniony jest kontakt między samochodami. Jeśli trafi im się okazja do wyprzedzenia, na pewno z niej skorzystają. Chcę ich mieć u siebie.

Fascynuje mnie idea driftingu. Nie wszyscy kierowcy wyścigowi potrafią docenić wysiłek drifterów, którzy formę stawiają przed funkcjonalnością. Tutaj chodzi o wytrwanie w drifcie do granicy, za którą jest już tylko złomowanie auta lub zderzenie z innym kierowcą. Sztuką jest utrzymać kontrolę nad pojazdem, który świadomie wcześniej wprowadzono w poślizg. Światowymi liderami w tej dyscyplinie są goście z Haruna Kyojin i to ich zapraszam na pokład.

W World Series Racing nie ma znaczenia, czyj styl jest lepszy. Tutaj trzeba umieć wytrzymać ciśnienie, wycisnąć maksymalną szybkość i zgarnąć wygraną niezależnie od samochodu, typu wyścigu czy umiejscowienia toru”.

Bądź na czele – nie z tyłu stawki.

GRID 2: Wizja

Podstawowym założeniem, jakie przyjęliśmy podczas prac nad GRID 2, jest próba nadania wyścigom charakteru. Chcemy, by nie ograniczały się one jedynie do aut ścigających się po trasie. Staramy się kształtować klimat wyścigu za pomocą wszystkich elementów gry – nazywamy to całkowitą imersją wyścigową. Chcemy sprawić, by za każdym razem gracze w pełni doświadczali gwałtownych emocji. Naszym celem jest stworzenie najbardziej wciągającej, fascynującej i pełnej dramatyzmu gry wyścigowej w historii gatunku. Twórcy niektórych gier często zapominają o tym podstawowym założeniu. My nigdy sobie na to nie pozwoliliśmy. To właśnie wyróżnia GRID 2 na tle konkurencji.

Clive Moody, producent wykonawczy GRID 2

Kierownictwo artystyczne Grid 2

GRID 2 ustali całkowicie nowe standardy pod względem klimatu gry i wrażeń z niej czerpanych. Gra stanowić będzie serię płynnie następujących po sobie scen akcji, łącząc w sobie dramatyzm, widowiskowość znaną z filmów i wyścigi. Czegoś takiego jeszcze nie było. Każda sekwencja i każde ujęcie zostały zaprojektowane tak, by przykuwać uwagę brutalnym naturalizmem i hiperrealistyczną dokładnością. Nasza gra będzie prezentować się stuprocentowo oryginalnie, a mimo to gracze od razu zorientują się, że to stary, dobry GRID.

Nathan Fisher, kierownik zespołu grafików

Nowe wcielenie wyścigów w trybie dla wielu graczy:

Naszą ambicją jest uczynić GRID 2 jedną z najlepszych gier oferujących możliwość brania udziału w wyścigach w trybie sieciowym. Staramy się czerpać inspirację z najlepszych gier wieloosobowych wszelkiego rodzaju – nie tylko gier wyścigowych – a także łączyć ją z własnymi pomysłami i własną technologią. Całkowicie odrębny system zdobywania doświadczenia oraz pełna integracja z serwisem RaceNet sprawią, że tryb sieciowy w grze GRID 2 przekroczy ramy dotychczasowego systemu pakietów DLC.

Iain Smith, producent

Buforowanie
02
DZIENNIK
Liczba zebranych przedmiotów: 2/32
Wszystko
Wszystko
2/2
Filmiki
0/22
Dokumenty
Navigate Left Navigate Right
Prezentacja rozgrywki (wybrzeże Kalifornii) Prezentacja rozgrywki (wybrzeże Kalifornii) Prezentacja rozgrywki (Chicago) Prezentacja rozgrywki (Chicago) Niedostępne Klasy pojazdów Niedostępne Rodzaje tras Niedostępne Zrzut ekranu Niedostępne Zrzut ekranu Niedostępne Zrzut ekranu Niedostępne Zrzut ekranu Niedostępne Kim jest inwestor? Niedostępne Biografia inwestora – Patrick Callahan
Odblokuj wszystkie pozycje dziennika
Klikając „Potwierdź”, automatycznie odblokujesz wszystkie pozycje w dzienniku.
Jeśli chcesz je odblokowywać podczas eksplorowania strony, kliknij „Anuluj”.
Please enable Javascript to experience this web site